Login

Міжгалузева нарада з проблем вантажних перевезень в Мінінфраструктури

Після низки звернень провідних бізнес-асоціацій, МІУ відкрило двері для діалогу щодо критичного стану вантажних перевезень залізницею ще до наближення періоду пікових перевезень.
19 липня 2018 року в Міністерстві інфраструктури України відбулась міжвідомча нарада з питань забезпечення вантажовідправників вантажними вагонами відповідно до планів перевезень.

нарада міу всі

У нараді взяли участь: Міністр інфраструктури Володимир Омелян, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, директор Департаменту досліджень і розслідувань ринків не виробничої сфери АМКУ Оксана Дягілєва, керівник Укрзалізниці Євген Кравцов, представники найбільших галузевих формувань та суб’єктів господарювання, а також вантажовідправників.
Учасники наради обговорили проблемні питання, із якими стикаються вантажовідправники під час роботи з Укрзалізницею, та шляхи їх вирішення.
Володимир Омелян зазначив, що Міністерство інфраструктури отримує численні скарги від вантажовідправників щодо незадовільної роботи Укрзалізниці. Тому, необхідно забезпечити підприємства України якісним сервісом перевезення вантажів залізничним транспортом. Другий момент - є падіння обсягів перевезень. Воно може бути зумовлено багатьма факторами: як зовнішніми, так і внутрішніми. Але з падінням перевезень Укрзалізницею збільшується перевезення автомобільним транспортом на 15%.
Щодо системи автоматичного розподілення вагонів Міністр інфраструктури зазначив, що під час минулорічного запуску системи проект був відверто недопрацьований. Наразі МІУ активно запрошує надавати свої пропозиції та зауваження щодо нового бачення проекту системи автоматичного розподілення вагонів.

нарада міу АУ

У зверненні до керівництва ПАТ "Укрзалізниця", Асоціація «Укрцемент» ще раз наголосила на критичному стані фізичної зношеності парку цементовозів і підкреслила, що шляхом вирішення проблеми можуть стати договори довготермінової оренди цементними підприємствами вагонів УЗ, з їх подальшим ремонтом і зарахуванням коштів за ремонт у вартість оренди.