Login

Нова лінія виробництва ПрАТ «Івано-Франківськцемент» в цифрах

ПрАТ «Івано-Франківськцемент» – один з найбільших виробників цементу в Україні, що випускає 2,4 млн тон цементу в рік (23% вітчизняного ринку). Основну долю у структурі виробництва складають портландцемент М400 та М500 різних типів, шлакопортландцемент, спеціальні цементи – дорожній, тампонажний, пуцолановий. Запуск третьої технологічної лінії додасть 1,5 млн. тон цементу щорічно і дозволить збільшити частку ринку до 1/3. Фінансування будівництва нової лінії здійснювалось у співпраці зі Світовим Банком, Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, Банком Данії, Райффайзенбанком (Австрія) та Укрексімбанком. Значну частину проекту профінансовано за рахунок власних коштів підприємства.

На виробничих площадках цементного виробництва встановлено 228 одиниць високоефективного обладнання очистки відхідних газів, що знизило питомі викиди твердих частинок в атмосферу до 20-22 мг/м3 (безпечними, згідно з вимогами ЄС, вважаються викиди, які не перевищують 30 мг/м3, в Україні – 50 мг/м3). В процесі спалювання при надвисоких температурах, продукти згорання зв’язуються в хімічно інертні речовини, що входять у склад клінкеру, і не становлять загрози для навколишнього природного середовища.

Довідка:
ПрАТ «Івано-Франківськцемент» був введений в експлуатацію 20 жовтня 1964 року як «Ямницький цементний завод». 14 липня 1970 року, в результаті введення в дію другої технологічної лінії, потужності цементного виробництва зросли вдвічі. Станом на сьогодні обидві лінії повністю модернізовані, перша - у 2008 році, за що підприємство було нагороджене комісією ЄБРР як «Кращий проект ефективного вкладення інвестицій в енергозбереження». Модернізація другої лінії завершилася 2014 року. Тоді ж ПрАТ «Івано-Франківськцемент», за висновками Світового Банку, ввійшов у 20-ку найкраще технологічно оснащених цементних виробництв світу.

Джерело: ПрАТ «Івано-Франківськцемент»