Login

Помер колишній міністр промисловості будматеріалів УРСР.

Колектив Асоціації «Укрцемент» висловлює глибоке співчуття рідним, близьким та друзям померлого Шевченка Олександра Тихоновича.
Шевченко Олександр Тихонович зробив значний особистий внесок у забезпечення розвитку будівельної галузі, був професіоналом з багаторічним досвідом.

Шевченко Олександр Тихонович
Шевченко Олександр Тихонович (1924-2021) виріс у сім'ї селян, вищу освіту здобув у Дніпропетровському інженерно-будівельному інституті за фахом інженер-технолог. Депутат Верховної Ради УРСР 10—11-го скликань. Народний депутат України 1-го скликання.
Служив в Радянській Армії, був учасником Великої Вітчизняної війни.
У 1968—1979 роках — начальник Головного управління промисловості будівельних матеріалів УРСР; заступник міністра промисловості будівельних матеріалів Української РСР; начальник відділу Держплану УРСР.
23 листопада 1979 — 1990 року — міністр промисловості будівельних матеріалів Української РСР.
З 1990 року — економічний радник Міністерства (потім Державної корпорації) промисловості будівельних матеріалів України.
Нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом Вітчизняної війни II Ступеню, одинадцятьма медалями, Почесною грамотою Президії ВР УРСР, Лауреат державної премії УРСР в галузі науки та техніки.
Зокрема, за розробку та впровадження енерго - і ресурсозберігаючих технологій керамічних стінових матеріалів на основі використання вуглевмісних відходів як сировини у 1987 відзначений Державною премією УРСР у галузі науки і техніки.
Олександр Тихонович стояв у витоків створення у 1990 році Українського державного концерну по виробництву цементу і азбестоцементних виробів (Постанова Ради Міністрів Української РСР № 238 від 01.09.1990). Він займав активну позицію щодо розвитку цементної галузі та плідно працював з її учасниками. Асоціація «Укрцемент» є правонаступником концерну.
Цементна галузь втратила досвідченого і висококваліфікованого фахівця, а колеги і послідовники- мудрого і порядного керівника та наставника.
Пам’ять про нього буде жито вічно, в його працях та добрих справах, яких було немало за життя.
Світла пам’ять!